۱۲ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آن ها

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

لیست محتوا این مطلب

لطفا به این مطلب برای خدمات رسانی بهتر ما امتیاز بدهید

۱۲ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آن ها
۵ ۱ ۵ ۱
۰ / ۵

امتیاز شما به این مطلب

 • آیا شما نیز از ماشین ظرفشویی خود( مدلها با برندهای مختلف ماشین ظرفشویی )  درست استفاده نمی­ کنید؟

 • آیا از رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی مختلف ایرانی و یا خارجی مانند اسنوا و یا ال جی و یا هر برند های مختلف  خبر دارید و راه­ حل آن ها را می ­دانید؟

 • در این مقاله از پارس سرویس درخصوص ۱۲ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی (مدلها با برندهای مختلف ماشین ظرفشویی مانند ال جی و سامسونگ  ) صحبت خواهیم کرد.

 • مطالب جذاب و کاربردی ما برای نکاتی در رابطه با رفع رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی را بخوانید و راه­ کارهای اصولی آن ها را بیاموزید تا کمتر نیاز به خدکات شرکت هایی مانند پارس سرویس ? داشته باشید و دستگاه شما بهتر و سالم تر بماند!

 • پر کردن یک ماشین ظرفشویی یکی از کارهایی ا­ست که ممکن است بدون فکر کردن انجام دهید. تا زمانی که ظرف­ های شما تمیز شسته شوند مشکلی ندارید درسته؟ خب، نه واقعا!

  با این مطالب و رعایت نکات آنها کمتر نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی پیدا می کنید

با ما همراه باشید تا در ادامه پاسخ بیشتر این مشکلات را به رایگان در اختیار شما بگذاریم.

چندین اشتباه در رابطه با استفاده ازمدل های مختلف  ماشین ظرفشویی وجود دارد که ممکن است شما بطور معمول آن ها را انجام دهید( این اشتباهات می تواند از تجربیات اشتباه دیگران یا عدم اطلاع رسانی درست از هر نوع برند برای شما عزیزان گرامی باشد) ، که این امور بر چگونگی کارکرد دستگاه ظرفشویی شما تاثیر می­ گذارند.

برخی از کارهایی که انجام می­ دهید ممکن است عواقب مشهودی نداشته باشند و به سرعت قابل دیدن نباشد ، مثلا تکه­ های غذایی که به ظروف چسبیده­ اند و در زمان شستشو در ماشین ضرف شویی قرار داده می شود یا بوی نامطبوعی که از داخل ماشین ظرفشویی به مشام برس د؛ اما این عوامل همچنان بر میزان پاکی و تمیز بودنی که ظروف شما می­ توانند باشند و میزانی که ماشین شما بهینه کار کند، اثر گذارند.

در صورتی که ظرفشویی شما دچار اشکال شده است و این ایراد می تواند بر پایه هر دلیلی باشد و نمی دانید مشکل وسیله شما دقیقا از کجاست و یا دانش و تخصص لازم را برای برطرف کردن مشکل ندارید، به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم که شخصا اقدام به باز کردن دستگاه خود کنید ،  چرا که ممکن است مشکل را بزرگ تر کنیدو به بخش های دیگر دستگاه خود لطمه وارد نمایید و یا همان مشکل کوچک دستگاه را به مشکلی بزرگتر منید ! شما می توانید به راحتی و سریعا از طریق تماس و یا با پر کردن فرم درخواست تعمیر ظرفشویی شرکت پارس سرویس که در زیر همین مطلب وجود دارد و یا شماره تماس ویژه  ۳۸۴۲۹  ما را از مشکل خود مطلع سازید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین و نزدیک ترین تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی را به محل شما اعزام نماییم.

مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی3 Result

اولین و یکی از مهمترین اشتباه  رایج که معمولادر استفاده از ماشین­ی ظرفشویی : استفاده از مواد شوینده نامناسب و غیر مرغوب و غیر استاندارد

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اصلا چرا اینکار( یعنی استفاده از مواد شوینده نامناسب و غیر مرغوب و غیر استاندارد )  اشتباه است :

هیچ اتفاقی و شرایطی مانند استفاده از مواد شوینده نامناسب و غیر مرغوب  نمی‌تواند برای ماشین ظرفشویی ( مانند برند ای جی )  مشکل ایجاد کند. گرچه مواد شوینده معمولی را می‌توان برای اکثر ماشین های ظرف شویی استفاده کرد، اما بهتر است از آنها در ماشین‌های با کارایی بالا و کم مصرف استفاده نشود چون استفاده مکرر از این شوینده ها باعث میشود که برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام کنید. برای ماشین‌های ال جی، مواد شوینده مخصوصی وجود دارد که ملایم هستند و از ته‌نشست مواد غیر ضروری در داخل دستگاه جلوگیری می کنند. میتوانید این نوع مواد شوینده را از مرکز خدمات و یا شرکت پارس سرویس نیز تهیه نمایید.

پودرهای شوینده حاوی آنزیم از سفیده کننده هایی که بخار میکنند بسیار ایمن تر هستند. از مواد شوینده استاندارد استفاده کنید. و به هیچ عنوان شوینده ها را با هم ترکیب نکنید.
مخصوصا در فضاهای بسته. برای مثال بسیاری از افراد جوهرنمک و وایتکس را با یکدیگر مخلوط میکنند. این ترکیب بخارهایی متصاعد میکند که برای چشم و ریه و پوست کاملا خطرناک است.

این امر ممکن است عادی باشد، اما مایع یا شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی با مایع ظرفشویی دستی متفاوت بوده و هرکدام از این نوع وسایل باید مواد شوینده خاص و مرغوب و استاندارد خود را دارا باشند . گرچه هردو این محصولات ظروف غذای ما را تمیز می­ کنند اما اینکار را به شیوه­ های مختلفی انجام می­ دهند. استفاده از مایع ظرفشویی دستی در داخل ماشین ظرفشویی باعث بوجود آمدن کف بسیار زیاد می­ شود که می تواند منجر به آسیب زدن به دستگاه شود!راه حل:فقط از مایع ­های ظرفشویی و شوینده ­های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

سوال مهم دوم : شستن ظروف و تخلیه مواد غذایی از روی ظروف  پیش از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی ؟؟

طبق تجربه گروه پارس سرویس از بیشتر مشتریان خود و یا ممکن است شما نیز شنیده باشید که قرار دادن ظروفی که هنوز تکه های غذا به آن ها چسبیده است در ماشین ظرفشویی کار درستی نیست، چرا که در حین انجام شستشو احتمالاً ماشین ظرفشویی قادر به پاک کردن کامل این گونه ظروف نخواهد بود و این کار فشار زیادی به دستگاه شما وارد می کند. به نظر می رسد که این مسئله حقیقت ندارد، چرا که اخیراً روی تعداد زیادی ماشین ظرفشویی بررسی هایی در این خصوص انجام شده است به این صورت که ظرف هایی بسیار کثیف که تکه های غذا بهشان چسبیده بود را در ماشین های ظرف شویی که از مدل های مختلف انتخاب شده بودند قرار داده و متوجه شدند که تمامی این ماشین ها به طور فوق العاده ای از پس شستشوی ظروف به بهترین شکل ممکن بر آمدند.

بنا براین زمانی که قصد شستشوی ظروفی را دارید که در آن ها غذا نوش جان کرده اید، کافی است تکه های بزرگ غذا را دور ریخته و سپس اقدام به قرار دادن ظروف در ماشین ظرف شویی خود کنید و نیازی به شستن و آبکشی ظروف پیش از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی نیست. در حقیقت وظیفه مواد شوینده ای که در ماشین ظرفشویی قرار می دهید، همین است که به پاک کردن این تکه های غذا کمک کنند. تنها این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر چند روزی طول کشیده است تا ماشین ظرفشویی شما پر شود، بهتر است ظروف قدیمی تر را پیش از شروع شستشو با ماشین، خیلی سریع  آبکشی کنید تا از بو گرفتن ماشین ظرف شویی و ظروف جلوگیری کنید.

مشکل سوم : چرا دمای آبی که ماشین ظرف شویی به وسیله آن ظروف را می شوید به اندازه کافی گرم نیست ؟؟

بنا به بررسی های انجام شده و تجربه گروه پارس سرویس در مورد دستگاه های مختلف و یا برند ال جی ، دمای آبی که ماشین ظرف شویی به واسطه آن ظروف را می شوید، حداقل باید صد و بیست ۱۲۰* درجه فارنهایت باشد و تنها در این صورت است که امکان پاک کردن و شستشوی کامل ظروف به بهترین نحو ممکن وجود خواهد داشت.

برای بررسی این مسئله باید از یک دماسنج مخصوص مایعات استفاده کنید ( دما سنجهای معمولی برای این کار خوب نمی باشد )  و دمای آب داخل ماشین ظرف شویی را بررسی کنید و اگر کمتر از صد و بیست درجه فارنهایت بود، توصیه می شود فکری به حال آن بکنید و دمای آب ورودی ماشین لباسشویی و  منزل را برای مثال اگر از پکیج استفاده می کنید، قادر خواهید بود بالاتر ببرید. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که دمای آب را از صد و بیست درجه فارنهایت بیشتر نکنید، چرا که در آن صورت ممکن است در هنگام شستشوی دست ها و نیز حمام کردن، برای خود و کودکان تان خطرناک باشد.

قفسه بالایی ماشین ظرف شویی

قفسه بالایی ماشین ظرف شویی
قفسه بالایی ماشین ظرف شویی LG

مشکل چهارم : قرار دادن بشقاب ها در قفسه بالایی ماشین ظرف شویی ؟؟

بشقاب ها همیشه باید در قفسه پایینی ماشین ظرف شویی قرار داده شوند، چرا که قفسه پایینی است که به طور به خصوص برای نگه داری بشقاب ها طراحی شده است و مخصوص این کار است. مایک نردیگ، بازاریاب و متخصص فروش ماشین های ظرف شویی است و در این خصوص عنوان می کند: «قفسه های پایینی در این گونه ماشین ها همیشه به گونه ای طراحی می شود که تا جایی که امکان دارد در آن بشقاب قرار داده شود. البته طراحی این قفسه های پایینی به گونه ای است که امکان رسیدن آب گرم به سطرح تمامی بشقاب ها وجود داشته باشد تا همه بشقاب ها به خوبی پاکیزه شوند.». بنابر این قرار دادن بشقاب ها در قفسه های دیگر ماشین ظرف شویی، در کارکرد صحیح ماشین در شستشوی ظروف اختلال ایجاد خواهد کرد و ممکن است آب گرم آن گونه که باید به تمامی ظروف دیگر نرسد و  نتواند آن ها را پاک کند.

باید و نباید های ماشین ظرفشویی

پودر و قرص ماشین ظرفشویی

پودر و قرص ماشین ظرفشویی
پودر و قرص ماشین ظرفشویی

مشکل پنجم : آیا استفاده از شوینده های مایع و یا پودرهای شوینده در ماشین لباسشویی  درست است؟؟

این پیشنهاد را از گروه پارس سرویس داشته باشید که بهتر است به جای استفاده از پودرها و مایع های شوینده از قرص های ژل مانندی استفاده کنید که جدیداً وارد بازار شده اند و از هر بخش از بازرا و حتی فروشگاه های آنلاین و گروه پارس سرویس نیز میتوانید تهیه نمایید. البته استفاده از پودر و مایع شوینده نیز در شستشوی ظروف مشکلی ایجاد نخواهد کرد و ظروف را خواهد شست و تنها نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که به نظر می رسد استفاده از این گونه قرص های جدید در نهایت بازدهی بهتری خواهد داشت. یکی از متخصصین ما در این خصوص گفت: «به نظر من استفاده از این گونه قرص ها بهترین بازدهی را خواهد داشت. کمپانی های بزرگ تولید مواد شوینده، سرمایه های کلانی برای ساخت این قرص ها کنار گذاشته و هزینه های زیادی صرف تحقیقات و ساخت این قرص ها شده است.». افراد دیگری نیز این نظر را تأیید کرده اند. بررسی هایی که با استفاده از مواد شوینده مختلف روی ماشین های ظرف شویی امتحان شده است، نشان می دهد که استفاده از این قرص های ژل مانند، به مراتب بهتر از سایر روش ها است، چرا که هیچ گونه ردی از خود به روی ظروف به جا نگذاشته و امکان تغییر رنگ ظروف نیز به صفر می رسد.

تنها این نکته را به خاطر داشته باشید که این قرص ها را از دسترس کودکان دور نگاه دارید، چرا که به خاطر ظاهرش ممکن است فکر کنند خوراکی است و مصرف خوراکی آن می تواند بسیار خطر ساز باشد.

انواع شوینده ظرفشویی را به اختصار لیست کرده ایم.

پودر ظرفشویی
ژل ظرفشویی
قرص ظرفشویی
مایع جلادهنده
تفاوت بین شوینده های ماشین ظرفشویی : ژل، قرص و پودر

امروزه قرص ها و ژل های شوینده محبوبیت بیشتری نسبت به پودرهای شوینده قدیمی پیدا کرده و بیشتر استفاده می شوند.
چیزی که به محبوبیت این دو نوع شوینده کمک می کند، اندازه گیری راحت مقدار مناسب و احتمال کمتر ریختن آن ها بر روی زمین می باشد.
وقتی یک شوینده قرصی و یا ژلی مخصوص ماشین ظرفشویی از یک برند معروف و شناخته شده می خرید، هر دو نوع شوینده قدرت تمیزکنندگی خوبی ارائه می دهند.
اما در برخی موقعیت ها ممکن است هر کدام مزیت های مخصوص به خود را داشته باشند.

قرار دادن ظروف در یک سمت

قرار دادن ظروف در یک سمت
قرار دادن ظروف در یک سمت

مشکل  ششم : ظروفی که در ماشین ظرف شویی خود قرار می دهید، ممکن است همه به یک سمت قرار گرفته باشند؟؟

از دیگر مسائلی که به هنگام قرار دادن ظروف در ماشین ظرف شویی باید به خاطر داشته باشیم، جهتی است که ظروف داخل ماشین را به آن سمت قرار می دهیم. شاید به نظر بسیاری این کار عجیبی به نظر برسد، با این حال جهت قرار گیری ظروف در ماشین، در نهایت تأثیر بسیار مهمی بر چگونگی دسترسی آب به ظروف خواهد داشت و تنها در صورتی ظروف به طور کامل پاکیزه و درخشان خواهند شد که آب به تمامی قسمت های آن رسیده باشد. برای این که درک درست تری از این مسئله داشته باشید کمی جزئی تر به مسئله نگاه می کنیم. برای نمونه مکانی که برای کاسه ها در نظر گرفته می شود، قفسه بالایی ماشین ظرف شویی است. کاسه هایی که در قسمت عقبی قرار می گیرند را باید رو به جلو قرار دهیم و کاسه هایی که در قسمت جلویی قفسه قرار می گیرند باید رویشان به عقب باشد. در این صورت آب به تمامی قسمت های ظروف خواهد رسید و شستشوی آن ها به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. این را هم به خاطر داشته باشید که بشقاب ها در صورتی به بهترین شکل ممکن شسته خواهند شد که رویشان به قسمت مرکزی پایین ترین قفسه باشد.

قرار دادن لیوان در پایین ترین قفسه

قرار دادن لیوان در پایین ترین قفسه
قرار دادن لیوان در پایین ترین قفسه

مشکل  هفتم : آیا قرار دادن لیوان در پایین ترین قفسه درست است؟؟

 • زمانی که ماشین ظرف شویی در حال پر شدن است و تقریباً تمامی ظروف خود را در آن قرار داده اید، جای دادن چند لیوان و فنجان در هر جایی که ممکن باشد به نظرتان فکر بدی نخواهد آمد، اما این نکته را باید به خاطر داشته باشید که قسمت هایی که در قفسه بالایی برای نگاه داری فنجان و لیوان در نظر گرفته شده است، بهترین مکان ممکن برای آن ها است.
 • بهتر است لیوان ها و فنجان های خود را سر و ته در ماشین ظرف شویی قرار دهید تا امکان وارد شدن آب به داخل آن و پاکیزه کردنش به طور کامل وجود داشته باشد. نردیگ در خصوص فنجان ها و لیوان ها این مطلب را عنوان کرد که مدل های جدیدی وارد بازار شده اند که مکانی برای لیوان های بزرگ، متوسط و کوچک از لحاظ اندازه به طور مجزا در نظر گرفته اند و از سیستم پمپاژ جدیدی در ماشین های خود بهره گرفته اند که این امکان را می دهد که آب به تمامی قسمت هایی که به سادگی قابل دسترس نیستند، برسد و داخل ظروفی چون لیوان ها را به خوبی پاکیزه کند.

مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

جدا کردن قاشق، چنگال و سایر ظروف این گونه از یکدیگر

جدا کردن قاشق، چنگال و سایر ظروف این گونه از یکدیگر
جدا کردن قاشق، چنگال و سایر ظروف این گونه از یکدیگر

مشکل  هشتم : آیا جدا کردن قاشق، چنگال و سایر ظروف این گونه از یکدیگر درست است ؟؟

 • به نظر کاملاً منطقی می آید که چنگال ها، قاشق ها و چاقوهای خود را هر یک در مکانی قرار دهید که برای آن ها در نظر گرفته شده است،طی تجربه ای که متخصصان گروه پارس سرویس بدست آورده اند ، نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که قرار دادن این ظروف به صورت ترکیبی در نهایت منجر به شستشوی بهتر آن ها در ماشین ظرف شویی خواهد شد. در میان این ظروف، قاشق ها بیشتر از چنگال و چاقو با مشکل مواجه می شوند و زمانی که همه در کنار هم قرار می گیرند، ممکن است به یکدیگر چسبیده و امکان رسیدن آب به سطح آن ها به طور کامل کمتر خواهد شد. راهکارهایی برای این مشکل در نظر گرفته شده است که با هم نگاهی به آن ها می اندازیم: اولین راهکار این است که یکی در میان قاشق ها را سر و ته قرار دهیم که این گونه دیگر امکان چسبیدنشان به یکدیگر نخواهد بود، راهکار بعدی برای آن دسته از ماشین های ظرف شویی است که در قفسه سوراخ های تعبیه شده که مخصوص این گونه ظروف است و نمی توان قاشق را در آن سر و ته کرد، در این صورت بهتر است همانگونه که در ابتدای متن هم عنوان شد، ظروف را به صورت ترکیبی قرار دهید و قاشق ها را در کنار یکدیگر نگذارید. این را هم به خاطر داشته باشید که قرار دادن قاشق، چنگال و ظروف نقره این چنینی در کنار سایر ظروف، می تواند در نهایت سبب یک واکنش شیمیایی شود که در نتیجه آن قاشق، چنگال و ظروف نقره دیگر دچار تو رفتگی خواهند شد و به همین خاطر بهتر آن است که این گونه ظروف را خیلی نزدیک به یکدیگر قرار ندهیم.

قرار دادن ماهی تابه یا کاسه های بزرگتر به صورت تصادفی

قرار دادن ماهی تابه یا کاسه های بزرگتر به صورت تصادفی
قرار دادن ماهی تابه یا کاسه های بزرگتر به صورت تصادفی

اشتباه نهم : قرار دادن ماهی تابه یا کاسه های بزرگتر به صورت تصادفی درست است ؟؟

 • یکی از دشواری هایی که به هنگام قرار دادن ظروف در ماشین ظرف شویی بسیاری با آن مواجه می شوند، قرار دادن ماهی تابه ها و ظروف این چنینی در ماشین ظرف شویی برای شستشو است. بهتر است ظروف بزرگتر، کاسه ها، ماهی تابه و ظروفی این چنینی را به گونه ای در ماشین ظرف شویی  قرار دهیم که قسمت داخلی آن ها به سمت پایین ترین قفسه باشد.
 • تجربیات متخصصان ما در این خصوص عنوان می کند: «در قسمت های کناری و گوشه های ماشین ظرف شویی به گونه ای طراحی شده است که بهترین مکان برای قرار دادن ظروف بزرگتر است که هم فضای بیشتری در آن ها وجود دارد و هم امکان دسترسی آب به سطوح ظروف در آن قسمت ها بیشتر است. بهتر است این ظروف را در قفسه بالایی قرار ندهیم.». البته می توان ماهی تابه ها و ظروف این چنینی کوچک تر را در همان قفسه بالایی در کناره های آن قرار داد.

قرار دادن کف گیر، ملاقه و وسایل بزرگ این چنینی در مکان اشتباه

بیشتر افرادی که از ماشین های ظرف شویی استفاده می کنند به خوبی می دانند که نباید از قاشق ها و کف گیر های چوبی بزرگ و چاقو هایی که تیز هستند در ماشین ظرف شویی استفاده کرد و برای شستشو نباید آن ها را در ماشین قرار داد، اما با دیگر وسایل این چنینی و قاشق های بزرگی که از جنس پلاستیک و یا فلز هستند باید چه کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که مشکلی برای استفاده از این وسایل در ماشین ظرف شویی وجود ندارد و بهترین مکان برای قرار دادن آن ها قفسه بالایی ماشین است. این را هم به خاطر داشته باشید که توصیه می شود این وسایل را به صورت تخت در قفسه بالایی قرار دهید. البته مدل های به خصوصی از ماشین های ظرف شویی نیز هستند که مکانی جداگانه برای این گونه وسایل در نظر گرفته و به راحتی می توان وسایل را در آن قرار داد. اگر چنین مکانی در ماشین خود در اختیار ندارید، بهتر است این گونه وسایل را در کنار قاشق و چنگال های کوچک و معمولی قرار ندهید، چرا که باعث می شود به خوبی شستشوی آن ها انجام نگیرد.

جدا کردن قاشق، چنگال و سایر ظروف این گونه از یکدیگر

قرار دادن ظروفی که ایمنی ماشین ظرف شویی را به مخاطره خواهد انداخت
قرار دادن ظروفی که ایمنی ماشین ظرف شویی را به مخاطره خواهد انداخت

اشتباه دهم : قرار دادن ظروفی که ایمنی ماشین ظرف شویی را به مخاطره خواهد انداخت

 • می توان به سادگی و بدون توجه به جنس وسایل، همه را در ماشین ظرف شویی انداخت و دکمه شروع را فشار داد، با این حال بهتر است این مسئله را به خاطر داشته باشیم که کسی جز خود ما در این صورت ضرر نخواهد کرد.
 • در حقیقت آب گرمی که ماشین ظرف شویی به وسیله آن ظروف را می شوید، می تواند به راحتی ظروف پلاستیکی را از بین ببرد، در قاشق ها و ظروف چوبی ترک ایجاد کند و رنگ وسایلی که طلایی هستند را به مرور زمان تغییر دهد. وسیله دیگری که به مرور زمان دچار مشکل خواهد شد (در صورت شستشو در ماشین ظرف شویی) آن دسته از ماهی تابه ها و قابلمه هایی هستند که ته نچسب دارند که به مرور زمان کارایی خود را از دست خواهند داد و تغییراتی نیز در ظاهرشان پدید خواهد آمد.

پر کردن بیش از اندازه ماشین ظرف شویی

پر کردن بیش از اندازه ماشین ظرف شویی
پر کردن بیش از اندازه ماشین ظرف شویی

اشتباه یازدهم : پر کردن بیش از اندازه ماشین ظرف شویی

 

 • ماشین های ظرف شویی از آن دسته محصولاتی هستند که به سرعت هواداران بسیار زیادی پیدا کردند ( مانند برند ال جی LG ) و از مهمترین محصولاتی به شمار می رود که به واسطه تکنولوژی در اختیار انسان قرار گرفته است و می تواند وقت و انرژی زیادی را از هدر رفتن باز دارد، با این وجود بهتر است این مسئله را به خاطر داشته باشید که قرار نیست هر ظرف کثیف و آلوده ای را که دم دستمان آمد در ماشین ظرف شویی بیندازیم، چرا که در این صورت ماشین ظرف شویی کارایی خود را از دست خواهد داد. در حقیقت زمانی که بیش از حد در ماشین ظرف شویی وسیله قرار می دهیم، اتفاقی که رخ می دهد این است که مواد شوینده ای که استفاده کرده ایم و نیز آبی که در ماشین مورد استفاده است، قادر به دسترسی به تمامی سطوح ظروف نخواهد بود و آن گونه که باید در میان ظروف حرکت نخواهد کرد و این مسئله سبب می شود در نهایت بسیاری از ظروف آن گونه که باید تمیز نشود و در برخی موارد حتی برخی از ظروف ممکن است با آب تماس چندانی نداشته باشند.
 • بنابراین بهتر است یا ظروف بزرگ تر را جداگانه بشوییم و یا این که آستین های خود را بالا زده و برخی از ظروف را با دست بشوییم.

استفاده از حالت پیش فرض در شستشو ماشین ظرف شویی به طور مداوم

استفاده از حالت پیش فرض در  شستشو ماشین ظرف شویی به طور مداوم
استفاده از حالت پیش فرض در  شستشو ماشین ظرف شویی به طور مداوم

اشتباه نهایی : استفاده از حالت پیش فرض در  شستشو ماشین ظرف شویی به طور مداوم

 • ماشین های ظرف شویی از آن دسته محصولاتی هستند که به سرعت هواداران بسیار زیادی پیدا کردند ( مانند برند ال جی LG ) و از مهمترین محصولاتی به شمار می رود که به واسطه تکنولوژی در اختیار انسان قرار گرفته است و می تواند وقت و انرژی زیادی را از هدر رفتن باز دارد، با این وجود بهتر است این مسئله را به خاطر داشته باشید که قرار نیست هر ظرف کثیف و آلوده ای را که دم دستمان آمد در ماشین ظرف شویی بیندازیم، چرا که در این صورت ماشین ظرف شویی کارایی خود را از دست خواهد داد. در حقیقت زمانی که بیش از حد در ماشین ظرف شویی وسیله قرار می دهیم، اتفاقی که رخ می دهد این است که مواد شوینده ای که استفاده کرده ایم و نیز آبی که در ماشین مورد استفاده است، قادر به دسترسی به تمامی سطوح ظروف نخواهد بود و آن گونه که باید در میان ظروف حرکت نخواهد کرد و این مسئله سبب می شود در نهایت بسیاری از ظروف آن گونه که باید تمیز نشود و در برخی موارد حتی برخی از ظروف ممکن است با آب تماس چندانی نداشته باشند.
 • بنابراین بهتر است یا ظروف بزرگ تر را جداگانه بشوییم و یا این که آستین های خود را بالا زده و برخی از ظروف را با دست بشوییم.

Developerمشاهده نوشته ها

کارشناس ارشد دیجیتال مارکتینگ.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *