ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی

ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی تنها دارای یک مخزن هستند که تنها عمل شستشو را بر عهده دارد. این نوع از لباسشویی ها علاوه بر انرژی الکتریکی احتیاج به نیروی جسمانی هم دارند که ممکن است برای بعضی افراد خسته کننده و وقت گیر باشد.

ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی

چند مورد از حقایقی که باید درباره ماشین لباسشویی سطلی یا مخزنی باید  بدانید….

(اختصاصی از پارس سرویس)

این نوع ماشین لباسشویی ها (ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی )  می توانند به کاهش مصرف برق شما به صورت خیلی زیاد کمک کنند ولی چرخه شستشوی آن ها ( زمان شستشو ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی  )بسیار بیشتر از ماشین های اتوماتیک درب از جلو می باشد.

امیلیو گونزالس Emilio Gonzalez ، مهندس تست گزارشات مصرف کننده می گوید: “بزرگترین دلیل برای خرید یک ماشینِ درب از جلو، این است که بارگیری و تخلیه آن بسیار راحت تر از ماشین درب از جلو می باشد و نیازی به خم شدن ندارد.”

این ماشین لباسشویی ها (ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی) نسبت به دیگر ماشین ها آب را زودتر خالی کرده (تخلیه کردن ) و سریع تر لباس ها را خشک می کند که موجب صرفه جویی بسزایی در وقت و انرژی می شود.

۱ – مرکز تحقیقات انرژی طی گزارش ها و تحقیقاتی که طی چند سال انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که :وقتی یک لباسشویی آب کمتری مصرف می کند، زمان بیشتری برای انجام شستشو نیاز دارد. زمانیکه برای شستشو در لباسشویی سطلی یا مخزنی صرف می شود به طور میانگین در حدود ۶۰ تا ۸۰ دقیقه می باشد.این زمان کمی بیشتر از مابقی ماشینهای لباسشویی میباشد

بخوانید  خدمات پارس سرویس در تهران (منطقه پاسداران)

۲ – امروزه تولید کنندگان و شرکتهای مختلف ، ظرفیت های ماشین لباسشویی را افزایش داده اند تا لباس های بیشتری در آن جا شوند.

لباسشوییهای سطلی ییا مخزنی قالبا بزرگتر از ماشینهای معمولی می باشند و جای بیشتری اشغال میکنند.پس نکته مهم اینجاست که حتما به هنگام خرید متراژ مکانی که میخواهید ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی را در آن جا نصب کنید دقت کرده و اندازه محل را  به همراه داشته باشید.
بعضی از ماشین های سطلی یا مخزنی نه تنها در عرض بزرگتر می باشند بلکه در ارتفاع نیز بزرگتر می باشند و دیگ آنها بسیار عمیق تر ( دارای عمق بیشتر ) می باشند و امکان دارد به دلیل ارتفاع زیاد بعضی از مشتریان، که قدشان بلند نیست، دستشان به ته دیگ نرسیده و لباس های کوچک نظیر جوراب و … را نمی توانند از انتهای مخزن  بردارند و از چهارپایه و یا انبر استفاده می کنند.

۳ – لباسشویی های درب از بالا (ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی )به اصطلاح رفتار مناسبی با لباسها نمی کنند. بدلیل اینکه آب کمتری مصرف می شود و زمان شستشو بیشتر می شود، لباسها سایش زیادی با هم پیدا می کنند و در نتیجه بیشتر چروک می شوند.
۴ –کم بودن آب و  چرخش بسیار سریع دیگ و طولانی بودن زمان شستشو موجب چروک شدن البسه می شود.این نکته برای البسته با سایز بزرگ دارای اهمیت بالایی میباشد
* برای جلوگیری از چروک شدن بیشتر لباسها و پوشاک ووو  باید لباس های همسان را با هم به داخل دیگ ریخت. به طور مثال حوله ها با هم و لباس ها و یا ملحفه ها با هم ریخته شوند.
پایین آوردن دور موتور ( با درجه بندی بر روی صفحه ) نیز از چروک کردن لباس ها می کاهد.
* .قبل اینکه لباسها را برای خشک کردن  به خشک کن بیاندازید بهتر است یک بار آن ها را تک تک تکان بدهید. این ترفند در چروک نشدن لباسها تاثیر بسزایی دارد.

بخوانید  برند بلومبرگbloomberg

۵ – ماشین لباسشویی های درب از جلو به هنگام زیادی بار و یا جابجا شدن و یا حتی نا متعادل بودن دیگ، اخطاری به شما نخواهند داد و این عامل به مرور زمان منجر به خرابی، حرکت کردن لباسشویی، سر و صدا و خسارت به ماشین خواهد شد. در صورتیکه ماشین لباسشویی سطلی یا مخزنی خود به خود و با تنظیم آب ورودی و یا دیگر عوامل تنظیم خواهد شد و خود را بالانس خواهد کرد.

این نکته باعث کمتر شدن استهلاک لوازم ماشین لباسشویی های سطلی یا مخزنی شده و هزینه شما را بهبود میبخشد.