تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در شرکت پارس سرویس

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در شرکت پارس سرویس


لیست محتوا این مطلب

لطفا به این مطلب برای خدمات رسانی بهتر ما امتیاز بدهید

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در شرکت پارس سرویس شرکت پارس سرویس با ارائه ی خدمات فوق تخصصی با تعمیرکاران مجرب در زمینه ی تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی LG در خدمت هموطنان عزیز در استان تهران و کرج و حتی سراسر کشورمان می باشد. عیب یابی ، تعمیر ، سرویس و راه اندازی تخصصی انواع ماشین ظرفشویی ال جی (ماشین ظرفشویی LG) ، تعمیر ماشین ظرفشوئی ال جی ۴ نفره و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی ۶ نفره در منزل شما و به دست سرویس کاران متعهد و متخصص شرکت پارس سرویس صورت می گیرد. ... ادامه مطلب
۵ ۱ ۵ ۱
۰ / ۵

امتیاز شما به این مطلب

استفاده از ماشین ظرفشویی الجی  در خانه باعث صرفه‌جویی زیادی در آب و وقت شما می‌شوند ، ولی مانند هر وسیله‌ی خانگی دیگری ممکن است خراب شوند. ماشین ظرفشویی ال جی یکی از محصولات پرفروش و البته با کیفیت این کمپانی کره ای ال‌جی الکترونیکس  است که مورد استفاده بسیاری از کاربران خانگی است.

اگر چه در ماشین های ظرفشویی ال جی، نوین ترین تکنولوژی ها و فناوری ها  ، هم در ساخت قطعات و هم در برنامه های شستشو،  بکار گرفته شده است اما در این محصول نیز امکان بروز خرابی و مشکل  به هر دلیل  ، مانند دلایلی چون دستکاری های کاربر، نوسانات برق و عدم استفاده درست و یا مواد شوینده نا مرقوب و غیر استاندارد وجود دارد.

بروز خرابی در ماشین ظرفشویی ال جی به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین راه برای تعمیر آن، مراجعه به مراکز مجاز و استاندارد مانند شرکت پارس سرویس است.

تعمیر ظرفشویی ال جی LG یکی از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی ، یعنی شرکت پارس سرویس است که توسط تیمی از خبره ترین کارشناسان عیب یابی و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر انجام می پذیرد.

تعمیر ظرفشویی ال جی در شرکت پارس سرویس

تعمیر ظرفشویی ال جی در شرکت پارس سرویس

برای اینکه به طول عمر محصولاتتان ( مخصوصا ماشین ظرف شویی ال جی )  کمک کنید و بتوانید با خیال راحت، یک عمر از آن‌ها استفاده کنید، باید به آنها رسیدگی کنید.

لوازم خانگی هم مثل بدن انسان، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد، حال برای اینکه این مراقبت، اصولی و بدرستی انجام شود شرایط نگهداری آن به دو دسته تقسیم می‌شود.

دسته اول: ما با ارائه مطالب مورد نیاز به شما، کمک می‌کنیم خودتان مراقبت و نگهداری از محصولات را، با اطلاعات کافی و به صورت صحیح انجام دهید.
برای اینکه با راهکارهای سرویس دوره ای، بهتر آشنا شوید و بتوانید به عمر دستگاه کمک کنید پیشنهاد ما به شما این است که مقاله “هر آنچه در مورد نگهداری ظرفشویی باید بدانید ” را مطالعه کنید .

دسته دوم: اصول و مواردی که نیاز است هر ۶ماه یکبار توسط تکنسین‌های متخصص و حرفه‌ای گلدیران، در حضور شما انجام شود، تا ضمن رسیدگی به محصول، از سلامت دستگاه و عدم بروز مشکل آتی در آن نیز، اطمینان خاطر پیدا کنید.

برای انجام دسته‌ی دوم و سرویس توسط تکنسین‌های متخصص، ثبت درخواست سرویس دوره‌ای خود را انجام دهید.

- سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی:

- سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی:

علت تمیز نشستن ظروف و نحوه درست استفاده از ماشین ظرفشویی و ویدئو آموزشی آن

 

علت تمیز نشستن ظرفشویی و باقی ماندن مواد غذایی بر روی ظروف بعد از شستن

اگر مواد غذایی در ماشین ظرفشویی باقی می‌ماند، نیاز است که فیلتر ظرفشویی یعنی فیلتری که در کف دستگاه قرار دارد را تمیز کنید. چون امکان دارد این فیلتر به علت باقی ماندن مواد غذایی مسدود شده باشد و نیاز داشته باشد آن را تمیز کنید. باقی ماندن حجم زیادی از مواد غذایی در دستگاه می‌تواند موجب عدم تخلیه آب در ظرفشویی و گرفتگی این فیلتر نیز بشود. توصیه ما این است بعد از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی فیلتر را تمیز کنید.
برای تمیز کردن فیلتر میتوانید از آب داغ به همراه یک مسواک استفاده کنید و به شکلی در ویدئو مشاهده می‌کنید فیلترها را تمیز کنید و مجدد سرجای خودش قرار دهید.

چرا ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمی شورد و آب را تخلیه نمی‌کند؟

پیشنهاد متخصصین پارس سرویس در ابتدا برای شما عزیزان این است که بررسی نمایید تا اگر سوراخِ بازوهای اسپری آب ظرفشویی ال جی ، توسط مواد غذایی مسدود شده باشند، ممکن است ظروف به دلیل اسپری نادرست آب در داخل محفظه  تمیز نشوند.
پس بهتر است سوراخ بازوهای اسپری ظرفشویی را چک کنید تا در صورت ماندن مواد غذایی در آن‌ها، بازوی اسپری را کاملا تمیز کنید تا از تمیز نشدن ظروف در ظرفشویی جلوگیری کنید و مشکل را حل کنید.
البته دقت داشته باشید ظروف را به شکلی داخل دستگاه قرار دهید که بازوهای اسپری  قابلیت چرخش را داشته باشند تا بتوانند به خوبی ظروف را تمیز کنند.
البته پیشنهاد ما به شما این است که برای جلوگیری از تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی، نیاز است که قبل از شروع شستشو، مواد غذایی باقی مانده روی ظروف رو پاک کنید و ظرف‌ها را طبق دستور دفترچه راهنما و مقاله نحوه صحیح چیدمان ظروف در ظرفشویی در دستگاه قرار دهید.

تاثیر شوینده در تمیز شدن ظروف ظرفشویی

کیفیت شوینده، میزان استفاده از شوینده، در تمیز شدن ظروف تاثیر بسزایی دارد. توجه کنید که به تعداد ظروف، کثیفی ظروف و میزان نیاز برنامه به شوینده، برای شستشو دقت کنید و باتوجه به این موارد از شوینده استفاده کنید. برای اطلاع دقیق به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

چرا قطرات یا لک آب روی ظروف داخل ظرف شویی بعد از شستشو مانده است؟

در این مواد استفاده از جلادهنده های استاندارد و مورد تایید شرکت سازنده و گروه پارس سرویس  توصیه میشود چون جلادهنده موجب بهبود عملکرد مرحله خشک کن ظرفشویی میشود. پس دقت کنید همیشه به کیفیت جلادهنده توجه داشته باشید.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

بخوانید
تعمیرات لوازم خانگی در تهران منطقه قیطریه

چندین علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی به همراه ویدئوی آموزش و توضیحات این مشکل

 

چه عواملی باعث می شود که شوینده در ماشین ظرفشویی استفاده نشود و یا ظروف را درست نشوید؟

۱.باز نشدن درب جاپودری در داخل ماشین ظرف شویی ال جی

بعد از گذشت حدود ۲۰ دقیقه از شروع کار ظرفشویی ال جی، درب جاپودری به صورت اتومات باز می شود. در صورتیکه در حین کار درب ظرفشویی باز نشد نیاز به مراجعه تکنسین  پارس سرویس برای تعمیر ظرفشویی شما است.

۲.ظاهر شدن Error و خطا در ماشین ظرفشویی ال جی شما

درصورتیکه ظرفشویی حین شستشو ارور، خطا و پیغام دهد همین امر موجب توقف عملکرد دستگاه شما  می‌شود. وقتی که به همچین مشکلی روبرو می شوید   پس کار ظرفشویی نیمه تمام مانده و ممکن است مواد شوینده استفاده نشده باشد. در صورت ظاهر شدن ارور در ماشین ظرفشویی به قسمت خطاهای متداول دستگاه در انتهای همین صفحه در بخش ارور ها  مراجعه کنید و موضوع را ریشه یابی کنید. اگر باز مشکل خود را نیافتید می توانید با شماره ۳۸۴۲۹ تماس حاص نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

۳.کیفیت مواد شوینده ظرفشویی خیلی مهم می باشد

گاهی ماشین ظرفشویی هیچ مشکلی ندارد اما قرص یا پودری که شما خریداری نموده و در دستگاه خود مورد استفاده قرار می دهید  در آب حل نمی شوند که در این صورت نیاز است مواد شوینده را عوض کنید.
البته حتما به تاریخ انقضا مواد شوینده ظرفشویی و میزان متناسب استفاده از آن نسبت با برنامه‌ی انتخابی نیز توجه داشته باشید. برخی از مواد شوینده بازار در ایران دارای استاندارد های لازم را نبوده و شما حتما با نمایندگی و یا شرکت خدمات دهنده و یا پارس سرویس تماس حاصل نموده  تا مدل و مواد مورد تایید برای ماشین ظرف شویی خود را بیابید و استفاده نمایید.

۴.چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی ( بیش از اندازه پر نمودن )

گاهی امکان دارد در ماشین ظرفشویی ال جی ظروفی که در طبقه پایین، نیمه سمت چپ یعنی ردیف جلو چیده شده طوری قرار گرفته‌اند که مانع از باز شدن درب جاپودری شده است. برای امتحان کردن این موضوع میتوانید در قست ذکر شده ظرفی نچینید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید.

جلوگیری از باقی ماندن پودر یا قرص بر روی ظروف در ماشین لباسشویی ال جی شما

در صورتی که بر روی ظروف شما قرص یا پودر باقی می‌ماند، نکات زیر را رعایت کنید:

 • از قرص و یا پودر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 • در برنامه‌ی Pre wash از شوینده استفاده نکنید.
 • به میزان شوینده توجه کرده و متناسب با برنامه از قرص یا پودر استفاده کنید:
برای استفاده از پودر در برنامه‌ی GENTLE و QUICK 10 گرم، ECO 15 گرم، AUTO و NORMAL 20 گرم و INTENSIVE 25 گرم استفاده کنید.
در صورتی که از قرص استفاده می‌کنید در برنامه‌ی INTENSIVE ، NORMAL و AUTO بک قرص کامل و در برنامه‌ی QUICK ، GENTLE و ECO نصف قرص استفاده کنید.
البته اگر ظرفشویی شما از مدل‌های سری XD است به شکل زیر عمل کنید:
در برنامه‌ی AUTO، DELICATE، TURBO، DOWNLOAD CYCLE، ۲۰ گرم، در برنامه‌ی INTENSIVE 30 گرم و در برنامه‌ی ECO 25 گرم استفاده کنید.
 • از برنامه‌ی Rinse (آبکشی اضافه) استفاده کنید. البته برخی از مدل‌ها این گزینه را ندارد.
 • در صورتی که کف حاصل از مواد شوینده در لیوان‌ها یا داخل دستگاه باقی می‌ماند، درجه‌ی جلادهنده را کاهش دهید.
 • چیدمان ظروف را به شکل صحیح انجام دهید؛ در صورتی درب جاپودری به دلیل چیدمان نامناسب ظروف کامل باز نشود، پودر یا قرص به صورت کامل تخلیه نمی‌شود و پودر طی شستشو وارد سیکل می‌شود.
 • اگر با رعایت تمامی موارد گفته شده همچنان قرص یا پودر داخل دستگاه باقی می‌ماند، ممکن است به دلیل کیفیت شوینده باشد که کامل در آب حل نمی‌شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی الجی درتهران توسط شرکت پارس سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات در شرق ، غرب ، شمال و جنوب تهران و کرج و سراسر کشور  در محل عیب یابی و رفع عیب می گردد ، همچنین برای رفاه حال شما عزیزان هزینه تعمیرات ، راهنمای فارسی ، نحوه عیب یابی را شرح داده ایم تا با دانش و آگاهی از خدمات نمایندگی تعمیرات ظرفشویی الجی بهره مند شوید .

مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

تعمیر ظرفشویی ال جی توسط متخصصان پارس سرویس

تعمیر ظرفشویی ال جی در شرکت پارس سرویس

مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی الجی توصیه شده  شرکت پارس سرویس 

طی تجربه گروه ما ، یک سری مزایا و موارد مهم وجود دارد که باعث می گردد که توصیه بیشتری برای استفاده از ماشین لباسشویی و مخصوصا برند ال جی را به شما داشته باشیم

صرفه جویی در مصرف آب
فراموش نشود که با استفاده از ماشین ظرفشویی الجی تا حد بسیار باعث صرفه جویی در مصرف آب میشود .

اگر بخواهیم قیاس انجام دهیم ، باید بگوییم چنانچه یک دست ظرف ۱۴۴ پارچه را با دست بشوییم ۸۵ لیتر آب مصرف میشود ؛ در حالیکه با استفاده از ماشین ظرفشویی الجی تنها ۱۵ لیتر آب نیاز دارد و قابل ذکر است حتی در برخی از مدلها کمتر از ۹ لیتر آب مصرف میشود .

ایجاد فرصت بیشتر برای خانمها

با استفاده از ماشین ظرفشویی الجی این فرصت برای خانمها پیدا میشود تا زمان بیشتری در کنار فرزندان و همسر خود باشند.

لذت مهمانی

با استفاده از ماشین ظرفشویی الجی از شست شو با دستها راحت میشوید و بعد از صرف شام به راحتی در کنار عزیزان و مهمانان خود باشید .

ضد عفونی

در شست شو با ماشین ظرفشویی الجی از آب داغ استفاده میشود ، بنابراین عمل ضد عفونی نیز تا حدی انجام میگیرد .

ظروف براق و شفاف

چنانچه از مواد شوینده مناسب ( جهت خرید مواد شوینده ظرفشویی الجی با شرکت پارس سرویس  تماس حاصل نمایید )

برای ظرفشویی الجی خود استفاده نمایید ، ظروف همیشه براق و شفاف باقی خوواهد ماند .

صرفه جویی در شوینده ها
هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی الجی به دلیل استفاده بهینه و مناسب از شوینده ها صرفه جویی میشود .

شوینده های مضر
مواد شوینده به پوست دست آسیب زیادی می رسانند در حالی که در ماشین ظرفشویی الجی دست شما با مواد شوینده هیچ گونه تماسی ندارد.

نمک ماشین ظرفشویی الجی ، مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی الجی ، قرص ماشین ظرفشویی الجی ، مایع براق کننده ماشین ظرفشویی الجی

ظروف لب پر نمی شوند
امکان لب پر شدن ظروف چینی و کریستال شما در شست و شوی دستی  وجود دارد در حالیکه در ماشین ظرفشویی الجی این امکان به حد صفر می رسد . مواد کلره و یا اکسیژنه موجود در پودرها و قرص های ماشین ظرفشویی الجی ، عمل ضد عفونی ظروف را تکمیل می کنند .

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

ویدئو علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی + راه‌ حل

گاهی امکان دارد که ماشین ظرفشویی شما در محل استفاده  آب را تخلیه نکند و یا تخلیه به درستی انجام نشود.

 1. طی تجربیات چندین ساله گروه پارس سرویس در چنین مواقعی نیاز است که به چند نکته دقت داشته باشید.
 2. ممکن است علت ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی و عدم تخلیه آب یکی از موارد زیر باشد: 
 3. عدم تمیز بودن فیلترهای ماشین ظرفشویی
 4. موارد مربوط به فاضلاب منزل یا شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی
 5. ایرادات مربوط به پمپ تخلیه و …

  اقداماتی نیاز است برای بررسی عدم تخلیه و حل مشکل آن چک کنید که در ادامه به آن می‌پردازیم.فیلتر و لگنچه ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. بعد از هر بار شستشو باید فیلتر و لگنچه را با آب داغ و شوینده و فرچه تمیز کنید تا به مرور دچار گرفتگی در تخلیه ظرفشویی نشود.ارتفاع شلنگ تخلیه را چک کنید چون شلنگ تخلیه حتما باید به اندازه ارتفاع دستگاه یعنی حداقل ۷۷ سانتی متر و حداکثر یک متر بالا آمده و بعد به فاضلاب وصل شود.دقت داشته باشید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی دچار پیچ و تاخوردگی نشده باشد.محلی که آب در ظرفشویی از آن تخلیه می‌شود را چک کنید چون ممکن است دستگاه سالم باشد ولی محلی که باید آب تخلیه شود مسدود باشد.میزان فرو رفتن شلنگ تخلیه ظرفشویی به داخل فاضلاب را چک کنید زیرا نباید سر شلنگ به آب رسیده باشد.نکته :امکان دارد علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل این باشد که دستگاه حین کار خاموش شده و کار کامل انجام نشده به همین دلیل آب تخلیه نشده باشد.دقت داشته باشید که در صورتیکه مشکل را بررسی کردید و ایراد رفع نشد نیاز است برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی درخواست خود را ثبت کنید.

  مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

طبق تجربه گروه ما در بعضی موارد مشکلاتی برای ماشین شما بوجود می آید .

یکی از این مشکلات می توایند ماشین ظرفشویی شما آبگیری نمی کند؟ نگران نباشید.با مشاهده این ویدیوی یک دقیقه ای با علت‌های آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی آشنا می‌شوید و راه حل های برطرف کردن مشکلات عدم آبگیری ظرفشویی ال جی را یاد می‌گیرید.

اگر در مورد آبگیری ماشین ظرفشویی سوالی دارید و یا موضوعات چون تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی لطفا در قسمت نظرات، کارشناسان پارس سرویس را مطلع سازید.

مشکلات عدم آبگیری در ماشین ظرفشویی ال جی
– آیا ماشین ظرفشویی ال جی آبگیری نمی کند ؟
در صورتی که ماشین ظرفشویی آبگیری نمی‌کند و یا خطا بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود مطالب زیر را جهت حل مشکل مطالعه کنید
در چنین مواقعی پیغام IE می‌دهد.
چک کنید که شیر آب باز باشد و فشار آب مناسب باشد.
شلنگ ورودی آب پیچ و تاخوردگی نداشته باشد.
درب دستگاه کاملا بسته باشد و کلید START انتخاب شده باشد .
برنامه (TIME DELAY) DELAY START فعال نشده باشد (در این حالت دستگاه چند ساعت دیگر شروع به کار می‌کند)
توجه شود که در ظرفشویی ابتدا پمپ تخلیه کار می‌کند و بعد از یک دقیقه آبگیری می‌کند .
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مرتبط با آن، دلایل عدم آبگیری ماشین ظرفشویی را مشاهده کنید.
در نهایت اگر نتوانستید مشکل دستگاه را برطرف کنید، ثبت درخواست تعمیرات ماشین ظرفشوی ال جی خود را ثبت کنید.

 شرکت ما  به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی الجی در تهران و کرج

تعمیر ماشین ظرفشویی الجی : مجموعه شرکت پارس سرویس با بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسینهای مجرب ، متعهد و آموزش دیده در ارتباط با تعمیرات کلیه محصولات الجی ( مانند تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی ) جزء قدیمی ترین ها در این عرصه می باشد . مفتخر هستیم با استفاده از تجربیات و قوانین مدیریت و رضایتمندی مشتری در این عرصه بهترین باشیم.

بخوانید  تعمیر ماشین لباسشویی ال جی LG

انواع تعمیرات تخصصی کلیه محصولات الجی ( مانند تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی ) را با تامین قطعات فابریک ( از انبار آی پی ) از ما بخواهید .

تعمیر ماشین ظرفشویی الجی ، سرویس ماشین ظرفشویی الجی ، رفع عیب ماشین ظرفشویی الجی ، خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی الجی

پارس سرویس نمایندگی  تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

مراحل از تماس تا رفع عیب ماشین ظرفشویی الجی ( عیب یابی ماشین لباسشویی الجی)
۱ : ابتدا با نزدیکترین شعبه شرکت پارس سرویس ، نمایندگی مجاز ماشین ظرفشویی الجی خود تماس حاصل فرمایید .

۲ : در صورت تماس با اپراتور ؛ مشاوره رایگان برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی  انجام می گردد تا رفع عیب شود .

۳ : در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب برای  تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی  صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از یک ساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار ماشین ظرفشویی الجی ) شرکت پارس سرویس به محل شما اعزام میگردد .

۴ : تمامی خدمات ما  دارای  ضمانتنامه رسمی می باشد .

۵ : جهت نیاز به نمک ماشین ظرفشویی الجی ، مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی الجی ، قرص ماشین ظرفشویی الجی ، مایع براق کننده ماشین ظرفشویی الجی با شماره ویژه ما در زیر ( سراسر تهران ) تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

ارور , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی | راهنمای عیب یابی و نگهداری

در زیر برخی از این نوع ایرادات و ارور ها را به اختصار آورده ایم و راه های رفع آنها را نیز برای شما اعلام کرده ایم . اگر در انتها نتوانستین مشکل خود را رفع کنید تنها با یک تماس با ۳۸۴۲۹ یا پر کردن فرم زیر می توانید مشکل خود را رفع نمایید.

مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

( LG ) - بیشترین کد های خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

( LG ) - بیشترین کد های خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارور , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی | راهنمای عیب یابی و نگهداری

ارور , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی | راهنمای عیب یابی و نگهداری

کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی OE

کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی OE

ارور  OE , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی OE

ارور , کد خطا یا ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی هنگامی که مشکلی در تخلیه بوجود می آید و باعث می شود آب از ظرفشویی خارج نشود، نمایش داده می شود. هنگامی که صفحه نمایش ارور , کد ماشین ظرفشویی ال جی ارور OE را نشان می دهد، باید شلنگ تخلیه برای وجود هر گونه اشکال و یا خم شدگی مورد بررسی قرار بگیرد. پمپ تخلیه نیز باید برای هر گونه انسداد و اشکال احتمالی بررسی و عیب یابی شود. همچنین سوئیچ شناور نیز باید بررسی شود؛ ممکن است یک جسم خارجی باعث توقف عملکرد آن شده باشد. حتی ممکن است علت بروز ارور , کد خطا OE ماشین ظرفشویی ال جی اشکال در موتور پمپ تخلیه ظرفشویی شما باشد. هر یک از این موارد بخصوص مشکلات مربوط به سوئچ شناور، موتور و پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی شود و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شوند.

ارور , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی LE

ارور LE  , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی LE  نشان دهنده وجود مشکل در موتور ظرفشویی ال جی می باشد.

چند علت اصلی بروز کد خطا یا ارور LE ماشین ظرفشویی ال جی عبارتند از:

 1. آسیب دیدگی سیم کشی ماشین ظرفشویی ال جی
 2. قفل شدگی پروانه ماشین ظرفشویی ال جی
 3. قفل شدگی روتر موتور ماشین ظرفشویی ال جی
 4. قفل شدگی تیغه یا بلید (blade) ماشین ظرفشویی ال جی
 5. معیوب شدن برد اصلی ماشین ظرفشویی  ال جی

البته ممکن است دلایل دیگری نیز برای بروز این مشکل وجود داشته باشد. برای رفع ارور LE ماشین ظرفشویی ال جی، باید هر یک یا تمامی موارد توسط کارشناس یا تکنسین فنی متخصص  مانند متخصصین شرکت پارس سرویس مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد و در صورت نیاز قطعه معیوب تعمیر یا جایگزین شود.

ارورLE کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی LE

ارورLE کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی LE

ارور AE کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی AE

کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی AE

ارور  AE , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی AE

ارور , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی AE  زمانی ظاهر می شود که سنسور نشتی که در زیر ماشین ظرفشویی قرار دارد، وجود یک نشتی را تشخیص بدهد. هنگامی که ارور , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی AE  بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی ظاهر می شود؛ باید ابتدا آب ناشی از نشتی تخلیه و با یک حوله یا جارو برقی که قابلیت جمع کردن آب را دارد، خشک شود؛ سپس اشکال بوجود آمده مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.

بروز ارور , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی AE ممکن است به دلیل شکستن لوله کنار موتور، خراب شدن پمپ تخلیه، سنسور شناور و یا حتی آسیب دیدگی سیم کشی باشد. به هر حال علت بروز ارور AE ماشین ظرفشویی ال جی هر کدام از این موارد که باشد، باید توسط فرد متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد

ارورNE , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی NE

ارور NE , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی NE به مشکل در میکروسوئیچ اشاره دارد. سوئیچ و نیروی موتور آب را از بازوی شستشوی پایین به وسط و بازوی شستشوی بالا و برعکس در فاصله زمانی ۹۰ ثانیه هدایت می کند.

ارورNE , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی NE وقتی ظاهر می شود که موقعیت سیگنال میکروسوئیچ برای رسیدن به برد اصلی به اشتباه تغییر کند. در چنین مواقعی معمولاً نیاز به جایگزینی میکروسوئیچ و استفاده از یک لوله آب انعطاف پذیر ضد زنگ می باشد.

برای رفع این ارور تنها کافیست با متخصصین پارس سرویس با شماره ۳۸۴۲۹ تماس بگیرید

ارور NE کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی NE

ارور NE کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی NE

ارور NE کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی NE

ارور NE کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی NE

ارور E1 , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی E1

از دلایل اصلی بروز کد خطا یا ارورE1  ماشین ظرفشویی ال جی (ارورE1 , کد و خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی E1)  می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نصب نادرست ماشین ظرفشویی ال جی یعنی هر بخشی به درستی در جای خود و شرایط استاندارد قرار ندارد
 • انتخاب مواد شوینده نامناسب برای شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی
 • درب ظرفشویی به درستی بسته نیست ( امکان دارد کمی درب ماشین باز مانده باشد )
 • بارگیری نامناسب و چیدن نامناسب ظروف در داخل مخزن ماشین  ظرف شویی
 • اشکال در پمپ تخلیه ( این نکته باید قابل توجه باشد زیرا باعث عدم شستشوی درست در ماشین شما می شود )
 • تنظیم یا مونتاژ نامناسب شناور ماشین ظرفشویی ال جی ( این اتفاق باعث عدم کار درست دستگاه شما می شود )
 • نشتی در سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی ( که باعث خرابی دستگاه و امکان فشار بیشتر به دستگاه شما شود )
بخوانید
خدمات پارس سرویس در تهران (منطقه شوش)

برخی دیگر از ارور ها در ماشین ظرف شویی ال جی که در زیر به صورت مختصر برای شما آورده ایم.

ارور ۲۴ یا H01-H24 در ماشین ظرف شویی ال جی

این یک کد خطا نیست. به معنای ساعتی که شما تنظیم کردید تا بعدا شروع به شستن کند.

برای اینکه تنظیمات شستن با تاخیر (مثلا ۳ ساعت دیگر ظرف ها شسته بشوند)را کنسل کنید، در ماشین ظرفشویی را باز کنید و همزمان برای ۳ ثانیه بر اساس نوع ماشین ظرفشوییتان یکی از دکمه های زیر را نگه دارید

 • دکمه NORMAL و DELICATE ماشین ظرفشویی ال جی
  یا
 • دکمه dual control و delicate ماشین ظرفشویی ال جی
  یا 
 • دکمه SPRAY و HALF LOAD ماشین ظرفشویی ال جیکد ۲H
  ۲H یعنی میزان زمان باقیمانده تا چرخه ی شست و شو به اتمام برسد ، و این کد خطا نیست.
 • کد CD
  این یک کد خطا نیست، در سیکل شست و شو سریع یه چرخه خشک کن دیگر اضافه می شود و این به این معنی است که الان دارد خشک کن مجدد انجام می شود.

 

 • کد خطای CE ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطای CE یا LE در ماشین ظرفشویی ال جی به این معناست که عملکرد موتور با مشکل مواجه شده .این عموما با انجام مراحل زیر حل خواهد شد:

 • دکمه ی روشن و خاموش را بزنید و دستگاه را خاموش کنید.
  جریان برق را قطع کنید و ۱۰ ثانیه صبر کنید
  دوباره جریان برق را برقرار کنید
  دکمه ی روشن را بزنید و یک چرخه ی شست و شو را انتخاب کنید
  کد خطای CR ماشین ظرفشویی ال جی
  ارور CR به این معناست که دستگاه روی حالت تست است، که معمولا توسط تکنسین ها و نصاب ها برای چک کردن کارایی دستگاه استفاده می شود.

دکمه ی روشن و خاموش و بزنیدتا دستگاه خاموش بشود. صبر کنید تا ۱ الی ۲ دقیقه بگذرد، بعد دوباره دستگاه را روشن کنید. این دستگاه را از روی حالت تست خارج می کند.

 • کد خطای E1 ماشین ظرفشویی ال جی
  کد های خطای AE و E1 به این معناست که دستگاه نشتی دارد . معمولا این نشتی به خاطر نصب نامناسب یا درست پر نکردن دستگاه است.

موارد زیر باید بررسی گردد:

نصب شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

اگر شلنگ خروجی تخلیه کمتر از ۱۰ از پایین ماشین ظرفشویی فاصله داشته باشد، باعث می شود ارور E1 رخ بدهد. همچنین چک کنید که شلنگ تخلیه آسیب ندیده باشد یا پیخ نخورده باشد که باعث نشت بشود.

نشت آب از در ماشین ظرفشویی ال جی

اگر آب از در ماشین ظرفشویی نشت می کند، ببینید که اطراف در آسیب ندیده باشد. اگر چفت در مشکلی داشته باشد باید عوض بشود.

مصرف شوینده ماشین ظرفشویی ال جی

اگر شما از شوینده ای استفاده می کنید که مخصوص ماشین ظرفشویی نیست، ممکن است که ماشین ظرفشوییتان با کف صابون پر بشود. وقتی اینجوری بشود نمی تواند خوب بشورد و آبکشی کند، و ارور E1 می دهد. فقط از شوینده هایی استفاده کنید که مخصوص ماشین ظرفشویی اتوماتیک باشند.

 • چیدن درست ظروف ماشین ظرفشویی ال جی

قابلمه های بزرگ ، ماهی تابه ها ، کاسه ها که آنجا قرار دادید ، اگر خوب نگذاشته باشید ممن است آب در خودشان جمع کنند و باعث بشوند که دستگاه فکر کند که نشتی دارد.

 • ارور FE ماشین ظرفشویی ال جی
  کد خطای FE روی ماشین ظرفشوییتان به این معناست که دستگاه مشکل در پر شدنش دارد ، ماشین ظرفشویی تشخیص می دهد که خیلی داخل دستگاه است، و شلنگ تخلیه به طور اتوماتیک شروع به کار می کند. معمولا از طریق مراحل زیر درست می شود:

دکمه ی خاموش ماشین ظرفشویی را بزنید
۱۰ ثانیه صبر کنید
دوباره ماشین ظرف شویی را روشن کنید و یک چرخه ی شست و شوی جدید راانتخاب کنید.
کد خطای HE ماشین ظرفشویی ال جی
کد خطای HE روی نمایشگر ماشین ظرفشویی به این معناست که دستگاه ارور گرمایی می دهد. معمولا این ارور زمانی رخ می دهد که دستگاه نتواند آب را گرم کند، یا وقتی که آب آن خیلی گرم می شود. معمولا با گام های زیر این خطا برطرف می گردد:

۱-دکمه ی خاموش ماشین ظرفشویی را بزنید

۱۰ ثانیه صبر کنید
دوباره ماشین ظرف شویی را روشن کنید و یک چرخه ی شست و شوی جدید راانتخاب کنید.
کد خطای LE
کد خطای CE یا LE روی ماشین ظرفشویی به این معناست که دستگاه احساس می کند در عملکرد موتور اختلالی وجود دارد.

معمولا با گام های زیر این خطا برطرف می گردد:

۱-دکمه ی خاموش ماشین ظرفشویی را بزنید

۱۰ ثانیه صبر کنید
دوباره ماشین ظرف شویی را روشن کنید و یک چرخه ی شست و شوی جدید راانتخاب کنید.
کد خطای OE
کد خطای OE مشکل از خشک کردن است که به خاطر مسدود شدن با غذا یا مشکلات نصب است.

کد خطای PF
کد خطای PF در ماشین ظرفشویی به معنای قطع برق است. این قابلیت برای هنگام قطعی برق و اتصالی طراحی شده.

وقتی دوباره برق وصل شد ، هر دکمه ای که می خواهید از روی ماشین ظرفشویی بزنید و ۱۰ ثانیه نگه دارید تا از روی نمایشگر پاک بشود.

اگر دیدی که ارور PF چند بار روی دستگاه ظاهر می شود در حالی که هیچ قطعی برقی وجود ندارددر آن منطقه، مشکل از مدار قطع کننده است که نمی تواند نیاز الکتریکی ماشین ظرف شویی راتامینکند.ماشین ظرفشویی باید ۲۳۰ ولت برق به مدارش برسد در حداقل ۱۵ amps.

کدخطای tE ماشین ظرفشویی ال جی
این کد خطا در نمایشگر ماشین ظرفشویی به این معناست که آن دستگاه مشکل حرارتی دارد. این وقتی اتفاق می افتدکه دما بالای ۱۹۴ درجه باشد،یا دماسنج مشکل داشته باشد.

جدول عیب یابی و ارورهای ماشن ظرفشویی ال جی

ایراد علت احتمالی راه حل
وقتی دستگاه روشن نمی شود، هیچ چراغی روشن نمی شود.
 •  دو شاخه به درستی در پریز قرار ندارد.
 • فیوز سوخته یا پریده است.
 • برق منزل قطع است.
 •  دو شاخه را بررسی کنید.
 • بررسی کنید جریان برق برقرار باشد.
 ماشین ظرفشویی کار نمی کند.
 •  در به طور کامل بسته نشده است.
 • دکمه start فشار داده نشده است.
 •  در را ببندید.
 • دکمه start ظرفشویی را فشار دهید.
 چرخش نامناسب بازوهای آب پاش بازوی آب پاش در اثر تکه های غذا مسدود شده است.
 •  روزنه های بازوی آب پاش را تمیز کنید.
وجود رسوب سفید رنگ در ماشین ظرفشویی پس از شستشو
 • میزان مواد شوینده یا براق کننده درست تنظیم نشده است.
 • ظرف نمک خالی است.
 • در ظرف نمک به خوبی بسته نشده استو
 • مواد شوینده یا براق کننده را بررسی کنید.
 • محفظه نمک یا درپوش را بررسی کنید.
 رگه های باقی مانده بر روی ظروف بلوری
 •  محلول براق کننده کمی مصرف می شود.
 •  محفظه مواد براق کننده را پر کنید.
 • میزان ارتفاع محفظه براق کننده را تنظیم کنید.
شستشو رضایت بخش نیست.
 •  میزان مواد شوینده نامناسب است.
 • ظروف درست چیده نشده و یا بیش از اندازه در ماشین ظرفشویی قرار گرفته اشت.
 • فیلترها مسدود شده اند.
 • روزنه های بازوی آب پاش مسدود شده است.
 • ظروف مانع از گردش بازوی آب پاش شده اند.
 • برنامه نادرستی انتخاب شده است.
 نمایش خطای کد IE
 •  آب قطع است.
 • شیر آب باز نیست.
 • حسگر آب ایراد دارد.
 •  شیر آب را بررسی کنید.
 • در صورت برطرف نشدن مشکل با مرکز تعمیرات ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.
نمایش کد خطای FE (پمپ تخلیه به طور خودکار عمل می کند.)
 • میزان آب بیش از حد عادی وارد دستگاه شده است.
 • در شیر ورودی مشکل ایجاد شده است.
نمایش کد خطای LE ظرفشویی ال جی موتور مشکل دارد.
 • شیر آب را بسته و دوشاخه را از پریز بیرون بکشید.
 • در صورت برطرف نشدن مشکل با مرکز تعمیرات ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.
نمایش کد خطای HE ظرفشویی ال جی مدار گرم کن آب آسیب دیده است.
نمایش کد خطای tE ظرفشویی ال جی مشکل ترمیستور یا دمای آب ورودی بسیار زیاد است.

راهنمای نگهداری از ماشین ظرفشویی ال جی

برای پیشگیری از خرابی ماشین ظرفشویی ال جی و عملکرد نادرست، لازم است که هر از گاهی فیلترها و بازوهای آب پاش را بررسی کنید و در صورتی که ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و برای تعمیر ماشین ظرفشویی الجی خود نیاز به تعمیرکار حرفه ای و باتجربه دارید با ما  ( شرکت پارس سرویس ) تماس حاصل نمایید تا در اولین فرصت متخصص فنی با تجربه ای را جهت عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشیی ال جی به محل مورد نظرتان بفرستیم.

Developerمشاهده نوشته ها

کارشناس ارشد دیجیتال مارکتینگ.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *