تعمیر و نصب لوازم خانگی در کرج

تعمیرات لوازم خانگی در کرج

لطفا به این مطلب برای خدمات رسانی بهتر ما امتیاز بدهید

۰ / ۵

امتیاز شما به این مطلب

یخچال ساید بای سایدیخچال در فصول مختلف سال باید در دمای مشخصی کار کند تا محصولات و مواد غذایی ما را به خوبی نگهداری کند . سرد شدن بیش از اندازه یخچال باعث یخ زدن و سرما زدگی مواد غذایی می شود و گرم شدن و یا خنک نکردن آن باعث از بین رفتن آنها می شود.  کمتر سراغ داریم کسی از زیاد بودن سرمای یخچال خود شکایتی داشته باشد و عمدتا اگر هم این مسئله دیده شود به دلیل عدم تنظیم درست دمای یخچال می باشد . هر چند عوامل فنی هم در این خرابی یخچال دخیل هستند.

اما یکی از مشکلات شایع یخچال ها عدم خنک کنندگی کافی و یا سرد نکردن یخچال است. این مشکل هم می تواند به دلایل فنی باشد و هم اینکه برخی از موارد اصولی استفاده از یخچال، مد نظر قرار نگرفته باشد.

در این مطلب به دلایل فنی و غیر فنی که باعث سرد نکردن یخچال می باشند می پردازیم و امیدواریم شما هم اگر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید با مطالعه این متن به عیب یابی یخچال خود واقف شوید.

مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

عوامل غیر فنی خنک نشدن یخچال

هر چند یخچال در شرایط نرمال باید کار خود را به خوبی انجام دهد اما گاهی عدم رعایت برخی از موارد در هنگام استفاده از یخچال باعث می شود تا یخچال به خوبی سرد نکند. از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد :

بخوانید
برند میدیا Midea

یخچال را در دمای درست تنظیم نکرده اید :

هر یخچال در شرایط زمستانی و تابستانی نیاز دارد تا دمای متفاوتی برای آن در نظر گرفته شود. معمولا در زمستان دما بر روی ۳ یا ۴ و در تابستان بر روی ۱ یا ۲ درجه باید تنظیم شود.

برخی از مواقع مواد غذایی داخل یخچال بیش از میزان استاندارد هستند :

این موضوع مشکلات زیادی برای یخچال به وجود می آورد. اول اینکه میزان هوای کمتری در یخچال تولید می شود و هر بار با باز و بسته شدن یخچال این میزان هم خارج می شود و دوم اینکه برخی از مواد غذایی ممکن است سرما ساز های یخچال را مسدود کنند. بسته های بزرگ را نباید در انتهای یخچال و هوا سازهای ان قرار دهید.

تعمیرات و نصب لوازم خانگی در کرج

عدم هوا گیر مناسب :

موتور یخچال در پشت یخچال قرار دارد و معمولا فن برای اینکه موتور را خنک کند نیاز به جریان هوای حداقلی دارد. حالا اگر یخچال را در جایی دنج و کم هوا قرار دهید و پشت یخچال را هم محکم به دیوار بچسبانید و یا بخصوص به قسمتی پارچه ای و یا پلاستیکی بچسبد میزان دریافت هوا کاهش می یابد و این موضوع باعث داغ شدن موتور و کم شدن قدرت خنک کنندگی موتور می شود.

عوامل فنی دخیل در سرد نشدن یخچال

اما صرف نظر از این موارد گفته شده عواملی هم وجود دارند که ممکن است به دلیل کارکرد زیاد یخچال، فرسودگی و یا خراب شدن به هر علتی اجازه خنک کنندگی به یخچال را ندهند. این عوامل زیاد هستند و تقریبا می توان گفت به دلیل اینکه وظیفه یخچال خنک کردن است و همه قطعات به کار برده شده در یخچال بصورت همپوشانی کار می کنند، خرابی هر قطعه حتی ناچیز در یخچال می تواند در عملیات کاری و کم شدن خنک کنندگی یخچال تاثیر گذار باشد اما مهم ترین عوامل گرم شدن دمای یخچال را می توان عوامل زیر دانست :

سیم پیچ خازن خراب است :

برای خنک کردن هوا در داخل محفظه های یخچال فریزر ها از یک کمپرسور برای پمپاژ کردن هوای خنک از طریق دو نوع سیم پیچ مختلف استفاده می کنند . سیم پیچ خازن معمولا در قسمت پایین یخچال فریزر قرار دارد و سیم پیچ آواپراتور معمولا در قسمت پشت پنل جاسازی شده است.

بخوانید
خدمات پارس سرویس در تهران ( منطقه پونک )

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای این سیم پیچ خازن بوجود بیاید نیم سوز شدن، سوختن و یا کثیف شدن است. اگر سیم پیچ سوخته باشد که کلا دمای یخچال گرم می شود، اگر نیم سوز شده باشد ممکن است کمی صدا هم به غیر از خوب سرد نشدن یخچال تولید شود و در صورتیکه کثیف شده باشد هر دو حالت بالا را می تواند داشته باشد زیرا آلاینده ها اجازه کار درست را به سیم پیچ خازن نمی دهند.

اطلاعات شرکت پارس سرویس

تماس با پارس سرویس

خراب شدن موتور فن کندانسور :

خراب شدن موتور فن کندانسور می تواند با عدم توانایی در عبور هوا از سیم پیچ های کندانسور از سرد شدن درست یخچال جلوگیری کند . این عیب می تواند مکانیکی یا الکتریکی باشد . پره های شکسته فن یا پره هایی که آزادانه نمی چرخند نشان دهنده عیب مکانیکی می باشند.
اگر موتور نیرو دریافت کرده اما کار نمی کند این عیب الکتریکی موتور به شمار می آید.

از مشکلات رایج موتور کندانسور می توان به سوختن موتور کندانسور، نیم سوز شدن سیم پیچ کندانسور، گیر کردن پره های فن کندانسور، شکستن پره های کندانسور، عدم اتصال برق کندانسور و یا اتصال کوتاه کندانسور می باشد.

معیوب بودن موتور فن آواپراتور :

موتور فن آواپراتور هوا را در سرتاسر سیم پیچ ها برای خنک کردن آن عبور می دهد و هوا را در فریزر و یخچال به گردش درمی آورد . اگر موتور فن آواپراتور معیوب باشد هوای خنک در داخل یخچال گردش نخواهد کرد . اگر موتور برخلاف معمول در هنگام کار کردن یخچال پر سر و صدا بوده یا فن آزادانه حرکت نکند شما باید موتور را تعویض کنید .

از مشکلات اساسی که می تواند باعث خرابی آواپراتور شود می توان به سوختن موتور آواپراتور،  گیر کردن فن آواپراتور، شکستن فن آواپراتور، اتصال کوتاه بدنه آواپراتور، قطع شدن برق آواپراتور و … می باشد.

معیوب بودن خازن :

خازن به صورت مرتبط یا پیوسته با شروع کننده سیم پیچ یا سیم پیچ کمکی برای چرخه ی خاموش و روشن کردن کمپرسور، کار می کند . اگر خازن معیوب باشد کمپرسور ممکن است در چرخه خود ناموفق بوده و یا به طور کلی کار نکند.

یخ زدن کلی آواپراتور :

مارپیچ های آواپراتور شبنم های منجمد را جمع کرده و این موجب ایجاد مشکل در جریان هوا خواهد شد . بنابراین لازم است به صورت دوره ای یخ زدایی شوند .
مدل های قدیمی را باید به صورت دستی یخ زدایی کرد اما اغلب مدل های جدید از یک سیستم یخزدایی اتوماتیک شامل یک هیتر یخ زدا , یک ترموستات یخ زدا و یک کنترل یخ زدا استفاده می کنند .
بسته به مدل شما کنترل ممکن است یک تایمر یخ زدا یا یک برد کنترل یخ زدا باشد.

پارس سرویس در کل استان تهران

استان تهران

عملکرد بد یا خراب شدن برد کنترل دما :

برد کنترل دما امکان ارسال ولتاژ به کمپرسور و موتور فن را فراهم می کند . اگر برد کنترل دما معیوب باشد سیستم خنک کننده به گردش درنمی آید در حالی که این یک مشکل معمول نیست . باید قبل از تعویض برد بررسی کنید که سایر اجزا به خوبی کار می کند.
شما می توانید با ورود به سایت پارس سرویس به آدرس پارس سرویس برای دریافت اطلاعات بیشتر یا مشاهده سایر مقاله ها و یا درخواست کارشناس برای تعمیر اقدام نمایید.

بخوانید
تاریخچه کولرگازی

راهکارهایی برای رفع خنک نکردن یخچال :

از مصرف پارچه و ورق های نایلونی بر روی طبقات یخچال فریزر و نیز چسباندن ظروف به یکدیگر که امکان رساندن جریان مناسب هوا را صلب میکند خودداری نمایید.

جهت آغاز کار دستگاه، پس از اتصال به برق اجازه دهید یخچال حداقل ۳ ساعت به صورت خالی کار کرده تا برودت آن به میزان کافی برسد.

یادتان باشد که یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در خرابی وسایل برقی از جمله یخچال ، خاک گرفتن آنها ، قرار گرفتن در مکان های خاک گرفته و نیز کثیف شدن آنها می باشد. با توجه به این موضوع حتما هر چند وقت یکبار یخچال خود را به جلو کشیده و زیر آن را تمیز نمایید. علاوه بر آن بدنه بیرونی و فضای داخلی را نیز میتوانید با محلول آب و جوش شیرین شستشو دهید. جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی و نیز برای امنیت از خطر برق گرفتگی بهتر است زمان تمیز کردن داخل آن حتما دستگاه را از برق بکشید.

تماس با پارس سرویستحقیقات صورت گرفته بر روی لوازم برقی و دستگاه های الکترونیکی نشان میدهد که ضعف و نوسانات برق شهر ( حتی نوساناتی که برای ما محسوس نیست ) یکی از مهم ترین عوامل اصلی خرابی و از کار افتادگی این دستگاه ها می باشد.  با در نظر گرفتن این موضوع برای تنظیو و کنترل این نوسانات و طول عمر بیشتر، حتما از ترانس استفاده نمایید.

[/av_textblock]

Developerمشاهده نوشته ها

کارشناس ارشد دیجیتال مارکتینگ.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *