لطفا به این مطلب برای خدمات رسانی بهتر ما امتیاز بدهید

تعمیر ماشین لباسشویی توسط متخصصین پارس سرویس
۴ ۱ ۵ ۱
۰ / ۵

امتیاز شما به این مطلب

تعمیر انواع مختلف ماشین لباسشویی

تعمیر انواع مختلف ماشین لباسشویی

پارس سرویس به عنوان ارائه کننده انواع خدمات در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی ، دارای گواهی استاندارد ISO 9001 بر اساس قواعد بین‌المللی مراجع اعتباردهی (IAF) تثبیت شده است، که با افتخار مجموعه پارس سرویس دارای این استاندارد بین‌المللی در بخش خدمات و تعمیرات لوازم خانگی و مدیریت بر مشتری را داراست.

پارس سرویس یکی از برجسته ترین و مورد تایید ترین گروه های خدماتی و تعمیراتی در سر تا سر استان تهران ودر تمام کشور با خدمت رسانی به شرکت های بزرگ تولید کننده لوازم خانگی مانند ال جی و سامسونگ و دوو و برندهای ایرانی مانند اسنوا و پاک شوما و کلی برند دیگر می باشد ( میتوانید در بخش برندهای وب سایت که در منوی اصلی سایت قرار داده شده است مشاهده نمایید)  با چندین دهه تجربه به شمار می رود.

گروه تعمیراتی پارس سرویس با داشتن بیش از ۱۶۰ تکنسین فعال و ماهر در سراسر کشور ، می توانیم در اسرع وقت برای تعمیر ماشین لباسشویی شما به خدمت شما رسیده و با تجربه ای که در این حرفه دارند دستگاه شما را تعمیر کرده و به صورت ۲۴ ساعته با پشتیبانی قوی، آماده خدمت رسانی به شما می باشند.

علاوه براین با توجه به داشتن سرویس دهی در تمامی نقاط استان تهران و حومه تهران ، این امکان را دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای تعمیر ماشین لباسشویی شما به منازل و یا محل کار شما مراجعه نماید.

ماشین لباسشویی یا به صورت عامیانه ماشین رخت شویی ، دستگاهی است برای شستشوی پوشاک و لباس ها، که از اتلاف وقت در شستشو جلوگیری کرده و کیفیت شستشو را بالا می برد. از آنجا که شستن لباس ها با دست کاری خسته کننده و وقت گیر است ، ورود ماشین لباسشویی به بازار افراد بسیاری را به استفاده از آن جذب کرد.

 

مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

تعمیر بدنه ماشین لباسشویی توسط متخصصین پارس سرویس

تعمیر بدنه ماشین لباسشویی توسط متخصصین پارس سرویس

بدنه ماشین لباسشویی در واقع محافظی برای قسمت های الکتریکی و مکانیکی است که برای انواع مدل های لباسشویی مانند ال جی و سامسونگ و برندهای مختلف لوازم خانوادگی متنوع طراحی می شود. بدنه لباسشویی اتوماتیک برخلاف نیمه اتوماتیک از جنس فلز است به همین دلیل وجود هیتر یا گرم کننده در آنها به بدنه آسیبی نمی زند.

فرآیند ساخت بدنه لباسشویی ها بدین صورت است که بعد از افزودن مواد ضد زنگ به آنها در ۱۸۰ درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند، اینکار باعث مقاومت آنها شده و از خطر برق گرفتگی کاملا جلوگیری میکند.

تعمیر انواع مختلف برند های ماشین لباسشویی

تعمیر انواع مختلف برند های ماشین لباسشویی

( پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه ادامه مطلب را بخوانید  تاریخچه ماشین لباسشویی را نیزدر وب سایت ما نوشته و جمع آوری گردیده است را مطالعه کنید )

تعمیر بدنه ماشین لباسشویی توسط متخصصین پارس سرویس

تعمیر ماشین لباسشویی توسط متخصصین پارس سرویس

پمپ ماشین لباسشویی

پمپ ماشین لباسشویی

قطعات مکانیکی تشکیل دهنده  ماشین لباسشویی به صورت کلی به شرح زیر می باشد!

 1. بدنه لباسشویی
 2. محفظه جاپودری
 3. آبکش
 4. بلبرینگ
 5. کاسه نمد
 6. تسمه
 7. دیگ
 8. پولی بزرگ
 9. پولی کوچک
 10. لنگرها
 11. لاستیک دور درب
 12. لرزه گیرها
 13. در و دستگیره در و ضامن
 14. شیلنگ تخلیه
 15. انواع فیلتر
 16. خرطومی دیگ به فیلتر
 17. خرطومی دیگ به زیر جاپودری
 18. لولای در

محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

مخزن جاپودری ( در مدل های مختلف ماشین این جایگاه متفاوت می باشد. مانند برخی از مدل های الجی که در سمت راست و برخی در سمت چپ قرار دارد)  بر روی بدنه قرار گرفته می شود که در برخی انواع ۳ قسمت و در بعضی ۴ قسمت است.یعنی در برخی دارای ۳ جایگاه در کشو و در برخی دارای ۴ جایگاه می باشد. در

یک قسمت برای شستشوی مقدماتی قسمت دیگر برای شستشوی اصلی و قسمت سوم برای مواد شوینده نرم کننده می باشد. در بعضی ماشین ها ک قسمت چهارمی وجود دارد، برای مواد رنگی در نظر گرفته شده است.

امکان کثیف شدن جاپودری به دلیل باقی ماندن مواد در آن و ایجاد بوی نامطبوع زیاد است، برای جلوگیری از این مشکل هر چند وقت یکبار آن را با آب و صابون بشویید.

مرکز خدمات مشتریان شرکت پارس سرویس بعد از ثبت سفارش با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما تکنسین متخصص به محل اعزام گردد.

محفظه آب گیری و آب کشی در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ها

آبکش

آبکش قسمتی از ماشین لباسشویی است که لباس ها درون آن قرار می گیرند.  این قسمت به صورت استوانه ای طراحی شده است که ساختاری است که از زمان های قدیم در طراحی ماشین های لباسشویی استفاده شده است.

آبکش ماشین در محفظه خود دارای سوراخ هایی است ک آب را وارد آبکش می کند و همچنین دارای برآمدگی هایی است که از سر خوردن لباس ها جلوگیری می کند. از طریق این سوراخ ها و محفظه در برخی برندها آبگیری و تخلیه بو صورت اتومات انجام می گیرد اما در برخی برندها مانند ال جی تنها وظیفه تخلیه آب را دارند و از بالای محفظه آب کشی ، آب وارد مخزن می گردد.

قطعات مختلف ماشین لباسشویی

قطعات مختلف ماشین لباسشویی
بلبرینگ

لباسشویی های اتوماتیک دارای دو نوع بلبرینگ هستند که در چرخش راحت آبکش نقش بسزایی دارند دراقع محور آبکش از درون بلبرینگ های ساچمه ای سه نظام دیگ عبور میکند. 

کاسه نمد

کاسه نمد دارای اندازه و انواع مختلفی در ماشین های لباسشویی است که برحسب میلی متر میباشد. کاسه نمد باعث می شود که رطوبت و آب به دیگر قسمت های ماشین از قبیل بلبرینگ ها و پمپ نفوذ نکند. سالم بودن کاسه نمد امری ضروری است.

تسمه گرداننده مخزن ماشین لباس شویی

تسمه ها به صورت دو نوع شیاردار و ذوزنقه ای هستند. کار این قسمت انتقال نیروی موتور از پولی کوچک به بزرگ است. خرابی تسمه باعث ایجاد صدای بسیار زیادی در لباسشویی می شود و شل بودن آن باعث به هدر رفتن انرژی موتور می شود. اندازه تسمه با واحدهای میلی متر و اینچ سنجیده می شود.

دیگ اصلی لباس ها

وظیفه دیگ نگهداری آب در دستگاه است که معمولا از جنس استیل ، پلاستیک مقاوم، ورق سیاه لعاب کاری شده و ورق گالوانیزه میباشد.

پولی بزرگ و پولی کوچک

حرکت چرخشی آبکش توسط پولی بزرگ صورت میگیرد که روی آبکش قرار دارد. پولی کوچک نیز روی الکتروموتور قرار دارد که اختلاف قطر این دو در کم و زیاد شدن سرعت آبکش نقش به سزایی دارد.

لنگرها

لنگرها یا به عبارتی وزنه ها به جهت کنترل لرزش دیگ، در لباسشویی قرار گرفته اند که در بالا یا پایین ،عقب یا جلوی دستگاه قرار دارند. این وزنه ها میتوانند از جنس سیمان یا چدن باشند.

لاستیک دور درب

لاستیک دور در لباسشویی از ریختن آب به بیرون آن جلوگیری میکند و دیگ را آب بندی میکند. لاستیک در نیز میتواند به عنوان لرزه گیر دیگ به بدنه باشد.

لرزه گیرهای ماشین لباسشویی

حفظ تعادل دیگ اصلی در ماشین لباسشویی به دلیل وجود دو لرزه گیر در داخل بدنه  میباشد که یکی در قسمت پایین و دیگری بین شاسی و دیگ موجود است. لرزه گیرها انواع مختلفی دارند که عبارت اند از :

 • لرزه گیر فنری
 • لرزه گیر روغنی
 • لرزه گیر کفشکی
 • لرزه گیر هوایی
شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

خارج شدن آب داخل ماشین لباسشویی به مخزن فاضلاب توسط شیلنگ تخلیه صورت میگیرد که حتما دقت نمایید ارتفاع آن نباید از ۶۰ سانتی متر کمتر و از ۹۰ سانتی متر بیشتر باشد چون ممکن است در غیر این شرایط آب از مخزن تخلیه نگردد.

فیلتر ماشین لباسشویی

این بخش محل جمع آوری اجسام خارجی، پشم و کرک و …که شاید در بین البسه وجود داشته یا در زمان های دیگر داخل مخزن وارد شده اند، است که بعد از هربار شستشو بایستی تمیز و تخلیه گردد.

خرطومی دیگ به فیلتر ماشین لباسشویی

خرطومی دیگ یا مخزن  به فیلتر که وظیفه انتقال آب کثیف به پمپ برای خروج از ماشین لباسشویی را دارد که در زیر مخزن قرار دارد.

خرطومی دیگ به زیر جاپودری

این بخش مخلوط آب با مواد شوینده لازم را به داخل دیگ منتقل می کند.

قطعات مختلف ماشین لباسشویی

نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی

برخی از علت سر و صدای ناشی از ماشین لباسشویی

 1. ممکن است حجم لباس های داخل مخزن ماشین لباسشویی بیشتر و یا کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی شما باشد، که در اینصورت باعث ایجاد سر و صدای زیادی میشود. حجم واقعی باید به اندازه ای باشد که بعد از ریختن لباس داخل ماشین به اندازه یک وجب دست بالای آبکش ( مخزن )  خالی بماند.
 2.  از شستن حوله حمام در لباسشویی به تنهایی خودداری کنید.زیرا به دلیل جذب آب زیاد باعث سنگین شدن مخزن میگردد.
 3. از ریختن عروسک پولیشی و متکا با جنس طبیعی یا مصنوعی و پادری داخل لباسشویی خودداری نمایید.
 4. به محل قرارگیری ماشین لباسشویی خود خیلی  توجه کنید. لباسشویی باید بر روی سطح صافی قرار گیرد.بدون هیچ گونه کج بودن ماشین لباسشویی.
 5. اگر تکان‌های ماشین لباسشویی بسیار زیاد و آزاردهنده است ، هر چهار پایه آن را بررسی کنید که هر یک از آنها بر روی زمین و به صورت کاملا صاف و کامل  قرار گرفته باشند.
 6. هیچ وسیله و یا جسم خارجی دیگری را بر روی ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا باعث عدم تعادل در مخزن وماشین لباسشویی میگردد.
 7. ممکن است مشکل از بلبرینگ های سه نظام یا دیگ ماشین لباسشویی شما باشد.در صورت این مشکل حتما با متخصصین مجموعه پارس سرویس بهخ شماره ۳۳۵۰۰۰۷۹ تماس حاص نمایید.
 8.  احتمال وجود دارد تسمه ماشین لباسشویی شما پوسیده و یا کهنه شده باشد.این کار امکان دارد با هزینه کم بر طرف شود اما در صورت انجام ندادن و تعویض نکردن تسمه باعث هزینه های بیشتر در آینده میگردد
 9. ممکن است مشکل از خرابی فنرهای نگهدارنده یا کمک فنرها یا پایه های لرزش گیر باشد.
 10.  احتمال دارد وزنه های مهار کننده دارای مشکل یا خراب شده باشند.
 11.  احتمال دارد پمپ تخلیه لباسشویی شما دچار مشکل یا آسیب دیده باشد.
 12.  ممکن است بلبرینگ های موتور ماشین لباسشویی شما  خراب شده باشد

خرابی پمپ ماشین لباسشویی برندهای محتلف با استفاده مختلف

تعمیرات خرابی پمپ ماشین لباسشویی

تعمیرات خرابی پمپ ماشین لباسشویی

این عامل در دستگاه های مختلف می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که بستگی به برند و نوع استفاده می باشد.   خرابی پمپ ماشین لباسشویی می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که به بررسی برخی از رایج ترین آنها در سایت پارس سرویس می پردازیم :

 • اجسام خارجی ، پرز لباس و یا آشغال از متداول ترین دلایل مسدود شدن راه خروج آب که باعث خرابی ماشین لباسشویی میشود. میتوانید پمپ را هرچند وقت یکبار تمیز کرده و از بروز این این چنین مشکلی جلوگیری کنید.
 • ممکن است علت عدم تخلیه آب، و ماندن آب در  شیلنگ تخلیه آب باشد. این شیلنگ در پشت ماشین لباسشویی قرار میگیرد که اگر روی زمین افتاده باشد و یا بالا قرار نگرفته باشد، نمی تواند آب را تخلیه کند. این شیلنگ باید حداقل تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد.
 • ممکن اس مشکل از برد فرمان در  ماشین لباسشویی باشد که برای تعمیر آن حتما باید با کارشناسان مجموعه پارس سرویس به شماره ویژه ۳۸۴۲۹ یا شماره  ۰۲۱-۳۳۵۰۰۰۷۹ تماس حاصل نمایید.
 • گاهی اوقات علت آن میتواند به سادگی تا خوردن شیلنگ لباسشویی در زمان جابجایی یا تکان یا هر اتفاق ساده ای  باشد که به راحتی قابل حل است.
 • گاهی اوقات لباس های کوچک و با حجم کم مانند جوراب و یا لباس زیر یا هر نوع پارچه کوچک میتوانند مسیر تخلیه را مسدود کنند.
 • ممکن است موتور پمپ به کلی خراب شده باشد که مشکل جدی محسوب میشود و باید تعویض شود. اینکار کاملا تخصصی بوده و باید برای رفع آن با  کارشناسان مجموعه پارس سرویس به شماره ویژه ۳۸۴۲۹ یا شماره  ۰۲۱-۳۳۵۰۰۰۷۹ تماس حاصل نمایید.
 • به طول شیلینگ تخلیه دقت کنید. طول آن نباید بیشتر از ۷ یا ۸ متر باشد.

مشکل بوی بد ناشی از داخل دیگ ماشین لباسشویی و تعمیر ماشین لباسشویی

مشکل بوی بد ناشی از داخل دیگ ماشین لباسشویی

مشکل بوی بد ناشی از داخل دیگ ماشین لباسشویی
 • یکی از مشکلات رایج و دارای اهمیت بالا که باعث شکایت بسیاری از افراد می شود، بوی نامطبوع و زننده ایست که  بعد از استفاده مستمر و طولانی مدت از ماشین لباسشویی با گذشت زمان ایجاد می شود. از آنجا که ماشین لباسشویی به عنوان یک دستگاه شوینده به طور مداوم با آب و مواد شوینده در تماس میباشد  ، قطعا علت این بوی آزاردهنده رطوبت یا مواد شوینده یا البسه ایمیباشد که در داخل لباسشویی باقی می ماند.
 • بعد از هربار شستشو لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را خشک کنید.این کار باعث رفع بوی بد در ماشین لباس شئویی میشود.
 • پس از اتمام شستشو درب آن را باز کرده و لباس های خیس را از داخل آن خارج کنید. یکی از دلایل بوی نامطبوع و زننده در داخل دستگاه ، ماندن لباس های خیس در داخل ماشین لباسشویی به مدت طولانی است.
 • ممکن است شیء یا لباسی در قسمت فیلتر پمپ تخلیه گیر کرده باشد. دقت نمایید که هر چند مدت یکبار اقدام به تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه آب نمایید.
 • درب ماشین لباسشویی را تا دو ساعت پس از شستشو باز بگذارید تا رطوبت جمع شده از آن یا بخار جمع شده  کاملا خارج شود.
 • هر چند مدت یکبار جا پودری ماشین لباسشویی  را درآورید و آن را کاملا بشویید.
 • هر ۶ ماه یکبار دو لیوان سرکه سفید را داخل ماشین لباسشویی ریخته  و به مدت ۱۵ دقیقه درب آن را ببندید. سپس عمل شستشو را بدون لباس انجام دهید. اینکار در رفع بوی نامطبوع لباسشویی و ضد عفونی کردن و در بیشتر مواقع رفع جرم گیری داخل ماشین لباسشویی  کمک بسیاری می کند.
 • از مواد شوینده با کیفیت و به اندازه لازم استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد و استفاده بیش از حد از ماده شوینده در جایگاه آن، موجب باقی ماندن آن در محفظه شده و تغییر رنگ و بوی زننده ای را به دنبال خواهد داشت.

برخی سوالات متداول در خصوص تعمیرات ماشین لباسشویی که معمولا بوجود میاید؟

برخی از مشکلاتی رایج در خصوص موتور ماشین لباسشویی

برخی از مشکلاتی رایج در خصوص موتور ماشین لباسشویی
 • مشکل  پمپ نشدن آب و نچرخیدن ماشین لباسشویی :
  در بسیاری مواقع، نچرخیدن ماشین لباسشویی و یا پمپ نشدن آب در مخزن ، ناشی از خرابی موتور ماشین لباسشویی در برند های مختلفی مانند ال جی می باشد  که باید توسط کارشناس تعمیر و یا تعویض شود.  برای تعمیر یا تعویض آن حتما باید با کارشناسان مجموعه پارس سرویس به شماره ویژه ۳۸۴۲۹ یا شماره  ۰۲۱-۳۳۵۰۰۰۷۹ تماس حاصل نمایید.
 • خشک نشدن لباس ها و خیس ماندن لباس ها در مخزن ماشین لباسشویی :
     یکی از عواقب و دلایل خرابی موتور ماشین لباسشویی  می تواند خیس ماندن لباس ها و خشک نشدن آنها بعد از شستشو باشد.علت این مشکل در مدلهای مختلف ماشین لباسشویی، متفاوت است. این مسایل م و مشکلات می تواند به دلیل خرابی موتور یا تسمه و سا شیلنگها و نشت آب باشد . برای فهمیدن دلیل این مشکل با کارشناسان ما در تماس باشید تا مشکل شما به سادگی رفع گردد.
 • نچرخیدن لباس ها در لباسشویی :یکی از دلایل بروز این مشکل میتواند خرابی موتور درایو Drive motor و یا انتقال دهنده در ماشین لباسشویی باشد که باعث نچرخیدن لباس ها می شود. یکی دیگر از دلایل می تواند به دلیل پارگی در تسمه ماشین لباس شویی باشد

برخی از مشکلاتی رایج در خصوص موتور ماشین لباسشویی

برخی سوالات متداول در خصوص ماشین لباسشویی که معمولا بوجود میاید؟

برخی سوالات متداول در خصوص ماشین لباسشویی که معمولا بوجود میاید؟

برخی سوالات متداول در خصوص ماشین لباسشویی که معمولا بوجود میاید؟

برخی سوالات متداول در خصوص ماشین لباسشویی که معمولا بوجود میاید؟

در زیر برخی از این سوالات را پاسخ گو بودیم

چه مقدار حجم لباس باید داخل لباسشویی باشد؟ برای خرید لباسشویی به چه نکاتی باید توجه کرد؟ علت لرزش و تکان های شدید لباسشویی موقع خشک کردن لباس ها چیست؟ چرا از جاپودری آب خارج می شود؟
حجم لباس ها نباید بیشتر و یا کمتر از ظرفیت لباسشویی باشد زیرا باعث ایجاد سر و صدا میشود. حجم واقعی باید به اندازه ای باشد که بعد از ریختن لباس داخل ماشین به اندازه یک وجب دست بالای آبکش خالی بماند.

یکی از موارد قابل توجه و مهم  در خرید ماشین  لباسشویی، میزان مصرف انرژی در آن است… برای اطلاعات بیشتر میتوانید از این لینک استفاده نمایید.

ممکن اس مشکل از چهار پایه آن باشد که کاملا بر روی زمین قرار نگرفته اند و یا وزنه های مهار کننده دچار مشکل شده باشند… برای اطلاعات بیشتر میتوانید از این لینک  استفاده نمایید.

یکی از علتهای  آن میتواند استفاده بیش از حد موردنیاز از مواد شوینده و یا پودر و یا شکستگی و خرابی در جا پودری باشد